Program VI Ogólnopolskiego Konkursu "Ars Liturgica" w archikatedrze w Gnieźnie


Przesłuchania konkursowe odbędą się w następującej kolejności.

Piątek, 24 października 2014 roku

godz. chór / zespół / schola dyrygent
16:00 Chór Akademicki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy Benedykt Odya
16:15 "Paradiso" Chór Dziewczęcy Szkoły Katedralnej w Poznaniu Ewa Domagała
16:30 Chór Dziewczęcy Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego Dorota Wojnowska
16:45 Żeński Zespół Wokalny "Sigma" Wydziału Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej

Akademii Muzycznej w Bydgoszczy
Magdalena Filipska
17:00 Chór Kameralny Gimnazjum Katedralnego w Poznaniu Ewa Domagała
17:15 Zespół Wokalny "AKRYWIMA" - Poznań Dorota Wojnowska
18:45 Wyrzyski Chór Męski Piotr Jańczak
19:00 Akademicki Chór Uniwersytetu Medycznego w Lublinie Monika Mielko-Remiszewska
19:15 Chór Kameralny Akademii Muzycznej w Poznaniu Marek Gandecki
19:30 Chór Kameralny "Canto" - Wyrzysk Piotr Jańczak
19:45 Virum Schola Gregoriana Cardinalis Stephani Wyszyński - Warszawa Michał Sławecki
20:15 Zespół Wokalny Minimus - Poznań Sławomira Raczyńska
20:30 Chór Akademicki Coro da Camera Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu Barbara Dąbrowska-Silska
20:45 Poznański Chór Kameralny FERMATA Mateusz MJ Sibilski


Sobota, 25 października 2014 roku

godz. chór / zespół / schola dyrygent
9:45 Chór Kameralny Ab Imo Pectore - Ożarów Mazowiecki Mariusz Latek
10:00 Canzona Kameralna - Murowana Goślina Adrianna Wtorkowska-Kubińska
10:15 Chór Mieszany Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy Aleksandra Grucza-Rogalska
10:45 Chór The G Singers - Grudziądz Aleksandra Drozdecka
11:00 Chór Mieszany Towarzystwa Śpiewaczego "Lutnia" w Zgierzu Patryk Kobylarczyk
11:15 Chór Dziecięcy OSM I st. im. S. Moniuszki - Łódź Kamil Chałupnik
11:30 Męski Kameralny Zespół Wokalny The Singing Heads - Łódź Mariusz Lewy
13:45 Słupski Chór Związku Nauczycielstwa Polskiego "Academia Musica" - Słupsk Jolanta Otwinowska
14:00 Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej Mariusz Mróz
14:15 Chór Akademicki "Tibi Domine" - Warszawa Justyna Pakulak
14:30 Chór Akademicki Wojskowej Akademii Technicznej - Warszawa Joanna Korczago
14:45 Miejsko-Parafialny Chór SCHOLA CANTORUM MAXIMILIANUM w Józefowie Zbigniew Siekierzyński
15:30 Młodzieżowy Chór "Canto" Zespołu Szkół Muzycznych im. Cz. Niemena we Włocławku Marian Szczepański
15:45 Schola Gregoriańska Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Krzysztof Michałek
16:00 Chór Dziecięcy Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Szczecinie Agata Pawłowska
16:15 Chór Kameralny Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie Iwona Wiśniewska-Salamon
16:45 Sanktuaryjny Chór MUSICA EX ANIMA - Kraków Krzysztof Michałek
17:00 Chór Dominanta Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie Małgorzata Langer-Król


Na zakończenie konkursu będzie sprawowana Msza św. o godz. 19.00 w archikatedrze w Gnieźnie.
Po Mszy św. nastąpi ogłoszenie wyników, wręczenie nagród oraz koncert laureata Grand Prix.