Kategoria "Zespoły wokalne"

Zespół Wokalny "AKRYWIMA" - Poznań

dyrygent - Dorota WojnowskaLlibre Vermell de Montserrat O virgo splendens
Giovanni Pierluigi da Palestrina (1525 - 1594) Missa Sine Nomine - Kyrie
Jacek Sykulski (ur. 1964) Dona nobis pacem
Knut Nystedt (ur. 1915) Sancta MariaW zespole wokalnym AKRYWIMA śpiewają uczennice Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego. Dyrygentem jest Dorota Wojnowska. W swojej rocznej działalności zdobył Złoty Triangiel w I Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Wokalnych w Poznaniu.
Zespół Wokalny Minimus - Poznań

dyrygent - Sławomira RaczyńskaMikołaj Zieleński (1550 - 1615) Justus ut palma florevit
Francis Poulenc (1899 - 1963) Salve Regina
Andrzej Bielerzewski In die tribulationis meae
Nonoy V. Diestro (ur. 1963) AllelujaZespól Wokalny Minimus powstał w listopadzie 2010 roku. W jego skład wchodzą doświadczeni śpiewacy - amatorzy, związani od wielu lat z poznańskim środowiskiem chóralnym. Swoje umiejętności wokalne doskonalili, współpracując m.in. z Poznańskimi Słowikami Stefana Stuligrosza, Chórem Akademii Muzycznej w Poznaniu, Chórem Kameralnym Musica Viva, czy Poznańskim Chórem Kameralnym. Repertuar zespołu skoncentrowany jest na wokalnej muzyce epoki renesansu i baroku, jednak śpiewacy chętnie wykonują również utwory kompozytorów współczesnych, odwołujące się do ducha wspomnianych epok. Kierownikiem artystycznym zespołu jest Sławomira Raczyńska, absolwentka poznańskiej Akademii Muzycznej w klasie dyrygentury prof. Marka Gandeckiego.

Umiejętności wokalne i brzmienie zespołu zostały docenione przez jury V Ogólnopolskiego Konkurs Chóralnego im. Wacława z Szamotuł, które przyznało mu I miejsce w kategorii Zespołów Wokalnych oraz Nagrodą Specjalną za Najlepsze Wykonanie Utworu Wacława z Szamotuł (2011). Zespół zdobył również Wyróżnienie w kategorii zespołów kameralnych podczas XXIV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej w Rumi (2012).
Żeński Zespół Wokalny "Sigma" Wydziału Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej w Bydgoszczy

dyrygent - Magdalena FilipskaFrancis Poulenc (1899 - 1963) Ave verum corpus
Paweł Łukaszewski (ur. 1968) Laetentur coeli
Szymon Godziemba-Trytek (ur. 1988) Nox praecessit
Efrem Podgaits (ur. 1949) Ave MariaŻeński zespół wokalny "SIGMA" to grupa składająca się z 9 studentek Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Inicjatywa powstania formacji narodziła się w październiku 2012 r., w odpowiedzi na potrzebę wspólnego muzykowania. Zespół koncertował m.in. w Akademii Muzycznej i Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy oraz jest laureatem kilka nagród. Od października 2013 roku zespół działa przy Wydziale Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Dyrygentem jest Magdalena Filipska.

Nagrody:

  • Grand Prix VII Chełmińskich Międzynarodowych Spotkań Chóralnych im. G. G. Gorczyckiego (31 V – 2 VI 2013),
  • I nagroda w kategorii zespołów kameralnych – XXV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. ks. St. Ormińskiego w Rumi (26 X 2013),
  • Nagroda za najlepsze wykonanie pieśni religijnej w języku kaszubskim – XXV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. ks. St. Ormińskiego w Rumi (26 X 2013),
  • I miejsce – II Ogólnopolski Konkurs Chórów im. Św. Jana Bosko w Aleksandrowie Kujawskim (16 XI 2013),
  • III miejsce i Nagroda Dyrektora Legnickiego Centrum Kultury – Ogólnopolski Turniej Chórów Legnica Cantat 45 (24 V 2014).
Męski Kameralny Zespół Wokalny The Singing Heads - Łódź

dyrygent - Mariusz LewyJean Richafort (ok. 1480 - ok. 1547) Agnus Dei
Felix Mendelssohn-Bartholdy (1809 - 1847) Beati mortui
Ola Gjeilo (ur. 1978) Ubi caritas
René Clausen (ur. 1953) All That Hath Life and Breath Praise Ye the Lord!Kameralny męski zespół wokalny The Singing Heads powstał w marcu 2013 roku. Zespół złożony jest z młodych fascynatów muzyki wokalnej i prowadzony przez założyciela Mariusza Lewy. Ma już na swoim koncie pierwsze sukcesy, między innymi zajęcie drugiego miejsca na XVI Łódzkim Festiwalu Chóralnym Cantio Lodziensis. The Singing Heads od początku swojego istnienia koncertował w wielu miejscach na terenie Województwa Łódzkiego, między innymi w Wytwórni, w Pałacu Rodziny Poznańskich oraz Filharmonii Łódzkiej.