Kategoria A "Chóry dziecięce do lat 12"

Chór Dziecięcy INTENCJA Niepublicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Nakle nad Notecią

dyrygent - Marta TrudzińskaRihards Dubra (ur. 1964), opr. Michał Gacka (ur. 1976) O crux ave
Jacek Sykulski (ur. 1964) O Matko miłościwa
Chris A. Bowater (ur. 1947) Chrystus Pan, Boży Syn
opr. Piotr Jańczak (ur. 1972) Krzyż


Chór Dziecięcy INTENCJA Niepublicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Nakle nad Notecią istnieje od września 2015 roku.

Młodzi chórzyści występują podczas uroczystości i imprez szkolnych. W 2016 roku chór został laureatem Złotego Dyplomu podczas II Bałtyckiego Konkursu Chórów "Pomerania Cantat". Wywalczył także I miejsce III Edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Współczesnej Muzyki Chóralnej "Music Everywhere". W listopadzie zajął I miejsce na V Ogólnopolskim Konkursie Chórów im. Św. Jana Bosko w Aleksandrowie Kujawskim. Rok 2017 rozpoczął się dla chóru równie pomyślnie jak poprzedni. Podczas IV Wojewódzkiego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Nakle nad Notecią zespół wyśpiewał I miejsce, a następnie Srebrne Pasmo oraz Nagrodę Prezesa PZChiO Oddział w Bydgoszczy - Orlina Bebenowa przywiezione z Chełmna, gdzie odbył się XII Ogólnopolski Konkurs Kolęd i Pastorałek.

Dyrygentem Intencji jest Marta Trudzińska - absolwentka Wydziału Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej Akademii im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.
Chór Dziewczęcy Szkoły Katedralnej "PARADISO" - Poznań

dyrygent - Ewa Domagałaanonim XVI w. Et misericordias eius
chorał gregoriański Kyrie IV
Henk Badings (1907 - 1987) Kyrie
Ewa Domagała Drabina do nieba


Chór Dziewczęcy "Paradiso” działa przy Katedralnej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej w Poznaniu, założonej w 2006 roku przez Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Patronem chóru jest św. Filip Neri. Szczególną rolą chóru jest propagowanie muzyki sakralnej w liturgii. Repertuar zespołu obejmuje muzykę dawną i współczesną, utwory polskiego średniowiecza oraz chorał gregoriański.

Zespół jest laureatem "Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Pieśni Religijnej" (Łódź, 2010). W kwietniu 2011 r. chór zdobył I nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Chórów Szkół Muzycznych w Warszawie, a w maju 2012 r. Srebrny Dyplom na Ogólnopolskim Festiwalu Chórów Szkół Muzycznych "Bel Canto" w Ostrowie Wielkopolskim. Jest również laureatem I nagrody na Pomorskim Festiwalu Pieśni Wielkopostnej w Kielnie (2016) oraz Srebrnego Dyplomu na Ogólnopolskim Konkursie "Ars Liturgica" w Gnieźnie (2014).

Dyrygentem chóru jest Ewa Domagała.